GENÇ DENİZ CANAVARI RUBY    6+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Eğlencesi ve aksiyonu bol bir anne – kız hikayesi daha..

16 yaşındaki Ruby Gillman, sıradan bir hayat yaşamak istese de aslında bir deniz canavarıdır. Okulu Oceanside Lisesi’ne uyum sağlamayı her şeyden çok istiyordur. İyi arkadaşlıkları olsa da daha fazlası için okul balosuna gitmesi şarttır fakat annesi buna izin vermemektedir. Hoşlandığı çocukla da arkadaş olmaktan öteye gidemeyen Ruby, annesinin ona yalan söylediğini anladığı zaman çok öfkelenir ve varlığından yeni haberdar olduğu anneannesinin yanına, okyanusa güçlerini öğrenmeye gider. Fakat Ruby fark etmeden çok tehlikeli bir arkadaşlık kurmuştur. Hem kendini hem de ailesini tehlikeye atar.

Genç Deniz Canavarı Ruby, ergenlik sorunlarıyla boğuşurken kendi olmayı kabullenemeyen bir genç kızın hikayesi..


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Genç Deniz Canavarı Ruby” aslında Disney filmi olan “Kırmızı” (Turning Red) ve “Luca” filmlerini seven çocuklar için de güzel bir tercih. Ruby’nin annesi ile arasındaki gerginlik zaman zaman ergenlik dönemindeki çoğu gencin yaşadığı genel sorunlar. Film, aileden izin alamamak, ebeveynlerin çocukları korumak için yalana başvurması, ilk aşk heyecanı gibi birçok genel konuyu içermekte. Ruby anneannesiyle tanışıınca, deniz canavarı olmasının yanısıra okyanusu koruması gereken bir prenses olduğunu da öğrenir. Bir ergene yüklenen fazla sorumluluk filmde çok güzel işlenmiş. Zamanla özünü kabul etse de, ailesi de onun kendi yolunu çizmesi gerektiğini anlıyor bir noktadan sonra. Ruby’nin ailesine karşı çıkarak aslında aile düşmanı olan deniz kızıyla arkadaşlık kurmasıyla; çocuklara insan tanıma konusunda bazen büyüklerin tecrübelerine güvenmek gerektiği de öğütlenmiş.

Görsel açıdan oldukça göz dolduran film, genel anlamda eğlenceli ve akıcı bir animasyon. Zaman zaman romantik sahnelerin olduğunu,  deniz kızı ile savaştığı sahnenin küçük hassas çocuklar için korkutucu anlar içerebileceğini de belirtelim. 

Film ülkemizde 6A (6 yaş ve altı çocuklar aile eşliğinde izleyebilir) olarak sınıflandırılmış. Türkçe dublaj seçeceği ile vizyonda izlenebiliyor. * Su Karacan 


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar  **
Şiddet / Korku öğeleri  **
Argo Kullanımı -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap