IVY+BEAN: GİTMESİ GEREKEN HAYALET    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

İki yakın kız arkadaşın ikinci macerası da ilki kadar sevimli ama hayalet meselesine dikkat.

Pankek Sokağı’nda karşılıklı evlerde oturan iki kız arkadaş Ivy ve Bean’in ikinci macerasının tamamı okullarında geçiyor. Okul tuvaletindeki ızgaraların birinden çıkan esrarengiz bir dumana kafayı takıyorlar bu sefer iki arkadaş. Onların hayalet tarafından çıkarıldığını düşünüyorlar ve okulda araştırmalarını başlatıyorlar. Tuvaletin perili olduğunu arkadaşlarına da söyleyip, okulun bir mezarlık üzerinde inşa edildiğini hayal ederler hemen. Ancak okulun sert ve disiplinli müdiresinden de çekiniyorlardır.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Bu filmde Ivy ve Bean’in öğretmenleri hayal gücünün zengin olmasının iyi bir şey olduğunu ama bunu başkalarını korkutmak amacıyla kullanılmamaları gerektiğini anlatıyor. Ama tam tersine ruhlar, hayaletler filan derken bu sefer Ivy biraz fazla kaptırıyor kendisini. Çocukça şeyler yapıyor sürekli ama yüzüne bazı büyücü makyajları yaptığını belirtelim. Okulda panik yaratacak bir şeyler yaparak biraz dozunu kaçırıyorlar ama ebeveynleri onlara finalde doğru bir konuşma yapıp onlara küçük bir ceza veriyorlar.

Hassas küçük çocuklar hayalet meselesinde bazı sahnelerden kısa süreli ürpermeler yaşayabilirler. Bir iki yerde yine geğirme ve gaz çıkarma esprisi de var.

Netflix ilk film gibi Türkçe dublajla desteklediği bu filme de 7+ vermiş. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: **
Argo kullanımı: **
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli:  -


Yorum Yap