JUSTIN TIME!    3+

7.7 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Kanada yapımı animasyon dizisi “Justin Time” okul öncesi çocuklar için düşünülmüş faydalı bir yapım.

Justin iyi bir anne babanın tatlı, iyi huylu ve o yaşlardaki her çocuk kadar hayal gücü yüksek bir erkek çocuğu. Hayali arkadaşı Squidgy’yi kullanarak her bölümde farklı bir coğrafyaya veya tarihteki çeşitli uygarlıklara yolculuk yapıyor. Her yolculukta karşısına çıkan Olive adlı zeki bir kız çocuk da var.

Justin yaşadığı maceralar boyunca bir sürü bilimsel konuda aydınlandığı gibi; yardımseverlik, vicdan sahibi olmak, merhametli ve adil olmak gibi insani konularda da kendisini geliştiriyor. Hindistan’dan Çin Seddi’ne, Aztek uygarlığından vahşi batıya, Avustralya’da Kuzey Kutbu’na kadar gitmediği yer kalmıyor. Her gittiği yerden de yeni bir şeyler öğreniyor. Korsanlarla, eskimolarla, vikinglerle, şövalyelerle ve her türden meslek grubundan insanlarla tanışıyor...


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Justin Time”, Justin’in hayali gezilerinde öğrendiklerinden ibaret bir dizi de değil ayrıca. Yaratıcı ve akıcı hikayeleriyle 3+ yaşlarındaki çocukların ilgisini hep diri tutmayı başarıyor. Justin’in ebeveynlerinin çocuklarıyla ilgili oluşları ve destekleyici tavırları da güzel bir aile içi iletişime çok doğru bir örnek sunmakta. Ama çocuklara hayvanlara iyi davranmayı, arkadaşlarla iyi geçinmeyi, nazik olmayı, bilgili ve meraklı olmanın önemini, sorunların çözümlerinde mantıklı ve akılcı kararlar alabilmeyi çok güzel anlatıyor. Çizimleri yormuyor ve çocuklarıyla animasyon izlemeyi seven aileleri de sıkmıyor.

“Justin Time” her seferinde iki maceranın anlatıldığı 22 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Netflix’de 13’er bölümden oluşan iki sezonu da mevcut. Üstelik türkçe dublaj seçeneği de bulunmakta. 


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar  -  
Şiddet / Korku öğeleri  *
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap