KAHRAMAN DOSTLAR    8+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Yardıma muhtaç hayvanlara ellerini uzatan insanların hikayelerinin anlatıldığı bir belgesel dizisi.

Her hayat değerlidir. “Kahraman Dostlar” hayatlarını yaralı veya bakıma muhtaç hayvanları iyileştirmeye ya da tekrar doğaya kazandırmaya adayan iyi yürekli, vicdanlı hayvanseverleri anlatan bir belgesel dizisi. Her yaştan, cinsiyetten ve sosyal sınıftan kahramanlarla tanışıyoruz her bölümde.

İlk bölümde Afganistan’daki köpekleri kurtarmaya gönlünü vermiş bir asker ve oradaki diğer arkadaşlarını izliyoruz. Bu bölüm biraz ağır gelebilir küçük çocuklara ama sonraki bölümlerde de renkli insanlarla tanışıyor ve duygusal hikayeler izliyoruz. Mesela 2. sezonun son bölümünde kendisini barınaklardaki köpeklerin sağlığına ve sahiplendirilmelerine adayan 7 yaşında bir çocuğu izliyoruz. Roman adlı bu çocuk sosyal medyada da bir fenomen olmuş bu özelliğiyle. 5 çocuklu bir annenin Tayland’da bir fil kurtarma çiftliği kurup yüzden fazla fili kurtardığını ilk sezonun 6. bölümünde, İrlanda’daki fokları kurtarmaya çalışan bir ekibin son derece akıcı hikayesini 2. sezonun ilk bölümünde; Ashley adlı bir kadının 5 yaşındaki oğluyla birlikte ihmal edilmiş atları kurtarmasını da 2. sezonun 2. bölümünde izliyoruz...


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Her bölüm duygusal ve akıcı hikayeler sunuyor. Ama asıl büyük sürpriz; çocukların Netflix’deki kendisine ait belgesel dizisi “Izzy’nin Koala Dünyası”ndan çok iyi tanıdığı Izzy ve onun veteriner annesinin kurtardıkları koalaları anlattıkları bölüm (1. sezonun 5. bölümü)... Muhtemelen zeki, duygusal ve yardımsever bir kız çocuğu olan Izzy’nin dizisinin yapılmasına bu bölüm neden olmuş.

Hikayeler dokunaklı, dolayısıyla bazı bölümlerde acı çeken ya da yardım isteyen bakışlarla insanlara bakan hayvanlar görüyoruz. Bazı sahneler ve hikayeler küçük hassas çocukları biraz üzebilir. Onlara yardım eden insanlar ise iyi rol modeller olarak çıkıyor karşımıza. Izzy ya da Roman gibi çocuklar geleceğimizin büyük umutları aslında. “Her hayat değerlidir” diyen bu çocukların sayısını daha da arttırmak zorundayız. “Kahraman Dostlar” bunu amaçlayan ve insanın empati duygularını canlandıran bir belgesel dizisi.   

45’er dakikalık toplam 13 bölümden oluşan dizinin iki sezonu da Türkçe dublajla desteklenmiş. Blu TV’de Discovery+ başlığı altında ailece keyifle izlenebiliyor. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ****
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/Korku ögesi: *
Argo Kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Evcil hayvan isteme potansiyeli: *****

Orijinal Adı:

Dodo Heroes

Yönetmen:

-

Oyuncular:

-

Tür:

Belgesel Aile

Ülkesi:

ABD

Yapım Yılı:

2018

Süresi:

45 dk


Yorum Yap

KENDİNİ ÖZGÜR BIRAK (1. Sezon)   10 +

7.0 /10

Ailece izlenebilecek akıcı bir gençlik dizisi. Devamı

Süre: 25 dk. Yapım Yılı: 2017

Yönetmen: Vicki Lutas, Anna McCleery

Oyuncular: Freddy Carter, Jaylen Barron, Manpreet Bambra, Celine Buckens, Bruce Herbelin-Earle

BİR TEKBOYNUZ DİLİYORUM   8 +

5.0 /10

Bazı dengesizlikleri olan fantastik bir aile filmi. Devamı

Süre: 93 dk. Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: Steve Bencich

Oyuncular: Janise Anthony, Ryan Kiera Armstrong, Anthony Backman, Tait Blum

KAHRAMAN DOSTLAR   8 +

8.0 /10

Yardıma muhtaç hayvanlara ellerini uzatan insanların hikayelerinin anlatıldığı bir belgesel dizisi. Devamı

Süre: 45 dk. Yapım Yılı: 2018

Yönetmen: -

Oyuncular: -

KEDİLERİ TANIYALIM   5 +

7.5 /10

Kedi türleri hakkında meraklılarına harika bilgiler veren, kedisever bir belgesel dizisi. Devamı

Süre: 45 dk. Yapım Yılı: 2008

Yönetmen: Seanbaker Carter

Oyuncular: Nicholas Dodman, John Fulton, Ali McLennan