KARLAR KRALI NORM 3: AİLE TATİLİ    6+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Maalesef hiç gelişemeyen bir ana karakter ve hikaye çizgisine sahip serinin üçüncü filmi.

Norm artık kuzey kutbunun yeni kralıdır. Ama aklı sürekli eşi ve üç çocuğunda olduğu için dikkatini diğer hayvanların ihtiyaçlarına bir türlü veremiyordur. Danışmanı onu sık sık uyarsa da Norm’un aklı sürekli ailesinin o anda ne yaptığıyla meşguldür. Halbuki çok yakında önemli bir tören yapılması gerekiyordur. Ancak tam törenden önceki gece gizemli biri Norm’un kral tacını çalar. İnanışa göre tacı bulamazlarsa sonu gelmeyen bir kışın içinde hapsolacaklardır.

Norm yaptığı araştırmada tacı çalan geminin Çin açıklarında olduğunu öğrenir. Oraya gitmek zorundadır ve ailesine nasıl bir bahane uyduracağını düşünürken bir yanlış anlaşılma sonucunda çocuklar ve eşi Norm’un sürpriz bir aile tatili planladığını sanarlar. Norm da bu göreve mecburen ailesiyle katılmak zorunda kalır.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Karlar Kralı Norm” serisi zayıf hikayelerle yolunu sürdürüyor. Ailesini bahane ederek sorumluluklarından kaçınan Norm’un, çalınan tacını geri almaya çalışması öyle çok zeki bir hikaye değil. Esprilerde de kolaya kaçma hali sık sık kendisini gösteriyor. Bu tip çocuk filmlerinde bu zamanın çocukları için geğirme ve gaz çıkarma esprilerine başvurmak oldukça demode bir tutum artık ve bu seri maalesef üç filmdir bu tip esprilerden hâlâ medet umuyor.

Norm filmlerinde korkutucu öğeler pek yok ama son derece etkisiz, hafif hikayeler ve karakterlerle dolu. İkinci film aslında biraz daha toparlamış gibiydi bu anlamda. Ama üçüncü film maalesef ikinci filmin de gerisine düşmüş. Çünkü Norm geliştirilmemiş sıkıcı bir karakter. Filmler boyunca yaşadığı tecrübeler onu geliştirip daha renkli bir kişiliğe de  ulaştıramıyor. Üçüncü film sadece vakit öldürmelik bir animasyon olarak tanımlanabilir.

Film ülkemizde ‘genel izleyici’ sınıfı almış. Bazı başka ülkelerde 7+ almışlığı da var. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: **
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: *
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

BAY KLEKS’İN AKADEMİSİ   10 +

4.0 /10

Polonya usulü bir Harry Potter taklidi. Devamı

Süre: 130 dk. Yapım Yılı: 2024

Yönetmen: Maciej Kawulski

Oyuncular: Tomasz Kot, Antonina Litwiniak, Piotr Fronczewski, Sebastian Stankiewicz, Agnieszka Grochowska

ÖFKELİ PATİLER: HANK EFSANESİ   10 +

7.0 /10

Kediler şehrinde samuray olmaya çalışan bir köpeğin macerası. Devamı

Süre: 98 dk. Yapım Yılı: 2022

Yönetmen: Chris Bailey, Rob Minkoff, Mark Koetsier

Oyuncular: Michael Cera (ses), Samuel L. Jackson (ses), Ricky Gervais (ses), Mel Brooks (ses), Kylie Kuioka (ses), Michelle Yeoh (ses)

ŞEMPANZE   7 +

7.0 /10

Bir yavru şempanzenin dokunaklı ve samimi büyüme hikayesi Afrika’da büyük bir yağmur ormanında yaşayan Oscar adlı bir yavru şempanzenin büyüme hikayesini izliyoruz bu duygusal belgeselde. Devamı

Süre: 78 dk. Yapım Yılı: 2011

Yönetmen: Alastair Fothergill, Mark Linfield

Oyuncular: Tim Allen (anlatıcı)

ÇOCUK KALBİ   6 +

6.0 /10

Mesajlarını çok göstererek ve biraz da fazla dramatize ederek veren bir yerli yapım. Devamı

Süre: 95 dk. Yapım Yılı: 2024

Yönetmen: Sinan Biçici

Oyuncular: İlker Aksum, Alihan Türkdemir, Eser Eyüboğlu, Arda Onday, Asya Türker