KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ    8+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Herkesin ezbere bildiği masala farklı bir bakış açısı kazandıran değişik bir animasyon filmi.

Film bildiğimiz “Kırmızı Başlıklı Kız” masalının son sahnesiyle açılıyor. Sonrası ise modern polisiye filmlerin polis soruşturma sahnelerini kendisine model alıp ilerliyor. Babaanne kılığına giren kurdun, Kırmızı Başlıklı Kız’ın, olaya son anda dahil olan ormancının ve babaannenin gözünden klasik masal her yönüyle hicvediliyor. Ancak bir süre sonra özellikle filmde uzun bir yer işgal eden finalde hikâye biraz sarkıyor.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Farklı bir anlayışla yapılmış bağımsız bir animasyon. Ama içerdiği şiddetli sahneler yüzünden her çocuğa göre olmadığını belirtmek gerek. Masalın finali zaten orijinalinde de biraz vahşidir. Kurtun babaanneyi yemesi ,onun yerine geçmesi ve ormancının gelip kurdun karnını deşip babaaneyi çıkarması gibi sahneler vardır. Filmde de bunlar komik bir şekilde de olsa gerçekleşiyor.

8 yaşından itibaren izlenebilir ama çok da elzem değil doğrusu. Pozitif mesajlar vermekten ziyade daha çok eğlence amacıyla yapılmış. Oldukça vasat bulunan 2011 yapımı devam filmi ülkemiz sinemalarına bile uğrayamadı.

İnternette çeşitli kanallarda izlenebilmekte. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: *
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: ***
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli:  -


Yorum Yap