OYUNCAK HİKAYESİ 2    5+

8.8 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Woody, Buzz ve arkadaşları daha eğlenceli ikinci filmle karşınızda. 

“Oyuncak Hikayesi 2”de, “kovboy kız” Jessie, ilk filmin kahramanı Woody’nin atı Bullseye ve madenci Stinky Pete gibi yine neşeli, matrak yeni karakterlerin yanı sıra ilk filmden sevimli kahramanları da biraraya gelmişler.  Oyuncakların sahibi Andy yaz kampındayken, Al adındaki açgözlü oyuncak koleksiyoncusu Woody’yi zorla kaçırır. İlk filmde kovboy Woody ile amansız bir rekabet içine giren Buzz Işıkyılı, Bay Patates Kafa, Hamm, Rex ve köpek Slinky, dostları Woody’i bu hain koleksiyoncudan kurtarmak için boylarından hayli büyük bir maceraya atılırlar. Böylece şenlik başlar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Oyuncak Hikayesi 2” tıpkı ilk filmdeki gibi hepimizin küçükkenki oyuncaklarını değişik bir özlemle hatırlamamıza yol açıyor. Bir çocuk için çok özel olan “onun” oyuncakları kavramından yola çıkılarak hazırlanan her iki filmde de inanılmaz naif mesajlar ve son derece iyi yazılmış senaryolar mevcut. Bu seferki maceraya değişik ve renkli başka karakterler daha eklenmiş. Ayrıca ilk filmden daha fazla aksiyon ve heyecanlı sahneler mevcut. Özellikle de Buzz Işıkyılı’nın oyuncak marketinde kaybolduğu sahne gerçekten çok eğlenceli.

İkinci filmde de en az ilk filmdeki kadar pozitif mesajlar var. Bağlılık, cesaret, arkadaşlık ve elbette takım çalışması baskın temalar. İlk filmde olduğu gibi hayatın neşeyle yaşanması gerektiği de hatırlatılmakta.

Filmin kötüsü ise hırsına yenik düşmüş bir insan. Bu negatif karakter üzerinden çocuklarınızla hırs meselesini konuşabilirsiniz.


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar *

Şiddet / Korku öğesi *
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  ****


Yorum Yap