ROBIN HOOD    5+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Disney'den klasik Robin Hood uyarlaması.

Zenginlerden alıp fakirlere dağıtan ünlü Robin Hood hikayesi sayısız kere uyarlandı sinemaya. Animasyon olarak en unutulmazı yine Disney yapımı olandı. Bu herkesin sempatisini kolaylıkla kazanan halk masalında ormanın derinlerinde arkadaşı Küçük John ile küçük hırsızlıklar yaparak yaşayan Robin, ona uzaktan hayran olan asil Marian ile tanışır ve ona aşık olur. Bundan sonrası Sherwood ormanlarında yaşanan büyük bir kaçma kovalamaca... Bu arada büyük bir para hırsı içinde kendisine bir süreliğine emanet edilmiş tahtı tümüyle kendi servet tutkusu için kullanan Prens John’un Robin Hood’u yakalayıp cezalandırma arzusu sık sık komik durumlara düşmesiyle sonuçlanır.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Disney’in iyi ama biraz geride kalan animasyonlarından biridir “Robin Hood”. Bunun nedeni ana kahramanların kanunsuz olmalarıdır belki de. İyi bir amaç için hırsızlık yapsalar da çocuklara bu durumu izah etmek ve kabullendirmek biraz zor olabilir. Buna karşılık filmde zamanının animasyonlarına göre nitelikli bir mizah anlayışı da hikayeye eşlik etmekte. Prens John üzerinden iktidar sahiplerinin kapıldığı bencilliği, para ve güce karşı büyüttükleri hırsı komik bir üslupla resmediyor.

5+ çocukların sıkılmadan izleyebilecekleri, Disney’in 1973 yapımı bu sevimli Robin Hood uyarlamasının DVD’si ülkemizde çıkmıştı, Disney+'ta izlenebilmekte. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar * 

Şiddet / Korku öğeleri -
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap