ROO İLE BAHAR ZAMANI    4+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Disney Winnie The Pooh filmlerinin bazılarını doğrudan ev sineması için üretmişti. “Roo ile Bahar Zamanı” da onlardan biri olduğu için ülkemizde sinemalara hiç gelmedi. Ama DVD’si çıkmıştı.

Bu kez hikayenin merkezinde bilge tavşan ve küçük kanguru yavrusu Roo var. Kahramanlarımız Yük Hektar Ormanı’nda baharın gelişini ve Paskalya bayramını kutlamak için heyecanlı bir telaşın içine düşerler. Tavşan, Winnie ve arkadaşlarına bahar temizliği yaparken kendisine yardım etmelerini söyler. Böylece hep beraber yardımlaşmanın, bayram gibi özel günleri sevdiklerinle paylaşmanın güzelliğini yaşayarak öğrenirler.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Roo ile Bahar Zamanı”nda öyle büyük heyecanlı bir macera yok. Her zamanki mesajlarını kahramanların daha gündelik akışları içinde işlemeyi tercih etmişler. Bir de tabi paskalya bayramı gelenekleri biraz fazla ön plana çıkıyor. Yumurta boyama ve yumurta tokuşturma gibi paskalya geleneklerine yabancı çocuklar için içine girilmesi de zor bir film olabilir. Bir de tavşan bazı sahnelerde biraz huysuzluk yaparak sevimli olmaktan çıkıyor biraz... 

Ama yine de her Winnie filminde olduğu gibi sakin, yormayan renklerle, güzel şarkılarla donatılmış, süresiyle de makul bir film.

DVD’si artık bulunmuyor ama iTunes'dan ve internette çeşitli kaynaklardan izlenebiliyor.


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar   
Şiddet / Korku öğeleri  *
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap