SÜNGER BOB KARE PANTOLON: SUYU SÜNGERLE SİL    6+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Sinemalarımızda da gösterime girmiş ikinci “Sünger Bob” sinema filmi hafif bir eğlencelik.

En uzunu 25 dakikalık maceralardan oluşan ve 1999’dan beri dünyanın birçok ülkesinde çocukların (hatta ebeveynlerin de) ilgiyle takip ettiği “Sünger Bob Kare Pantolon” çizgi dizisinin ikinci sinema filmi bu. Ülkemizde “Sünger Bob Kare Pantalon 3D” adıyla vizyona girmişti. Okyanusun ortasında Bikini Adası’nın hemen altındaki Bikini kasabasında yaşayan Sünger Bob, çalıştığı Yengeç Restoranı’nda kasabanın en popüler yiyeceği olan yengeç burger yaparak, diğer zamanlarını da en yakın arkadaşı Patrick ile eğlenerek geçirir... Sünger Bob birçok iyi özelliği olan, çocuklar için örnek bir karakter. Ancak dizinin bazı bölümleri ve ilk sinema filmi yetişkin beyinlere hitap edebilecek sivri espriler de barındırıyordu. Bu sefer yeni filmin hikâyesi ve espri düzeyi daha fazla çocuk seviyesinde tutulmuş.

Ancak yine de mesela bir “Lego Filmi” kadar yaratıcı ve heyecan verici değil, dizilerindeki klasik hikâyeyi biraz daha genişletmişler sadece. Hikâye yine dizinin “kötü”sü olan Plankton’un yengeç burgerin formülünü çalmaya çalışması üzerine kurulu.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Antonio Banderas’ın da renk kattığı ve 6 yaşından büyük çocuklar için hayli eğlenceli olan filmde dizide olmayan en büyük yenilik, komik bir korsanı canlandıran Banderas’ın etrafında dolaşan ve sürekli konuşan komik martılar...

Filmin pozitif mesajları genelde dizide de olduğu gibi, dostluk ve arkadaşlığın kıymeti; doğruluk ve dürüstlüğün önemi, ortak bir amaca ulaşmak için yapılan dayanışmanın gücü...

Şiddet içerebilecek kimi detaylar oldukça mizahi bir şekilde komikleştirilmiş. Film ülkemizde 7A almıştı. Netflix “Genel İzleyici” vermiş. Ama 6 yaş altındakiler için bazı espriler ve imalar anlamsız gelebilir. Birçok ülkede 6-7 yaş sınıfında ya da “Genel İzleyici” gösterilmiş.

Netflix, Google Play ve iTunes’dan izlenebilmekte. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: **
Argo kullanımı: *
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli:  ***


Yorum Yap