SÜPERSTAR    12+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Şarkıcı olmayı hayal eden yetenekli bir kızın azimli hikayesi.

Hindistan’ın küçük bir kasabasında müslüman bir ailenin 14-15 yaşlarındaki kızı olan Insu'nun en büyük hayali çok iyi bir şarkıcı olmaktır. Ancak Insu’nun öyle sert bir babası vardır ki, çoğunlukla evde onu sinirlendirmemek üzerine kurulu bir atmosfer yaşanmaktadır. Sinirlendiği zaman gözü kimseyi görmez, Insu’nun annesine de zaman zaman şiddet uygulamaktan kaçınmaz. Şarkıcı olmasına sürekli karşı çıkan babası Insu’nun umutlarını söndürmeye yemin etmiş gibidir.

Ancak bir süre sonra annesinin yardımıyla gizlice aldığı dizüstü bilgisayar onun bütün hayatını değiştirir. YouTube’da bir sayfa açar ve kendi bestelerini hem çalıp hem söyler. Kendisini saklıyordur ama kısa sürede aşırı ilgi görmeye başlayınca ortaya çıkmaya karar verir. Ünlü bir müzik direktörü olan ama müziğe ilk girdiği zamanlardaki samimiyetini de kaybetmiş, fazla şöhret ve para yüzünden iyice şımarık bir insana dönüşmüş olan Shakti Kumaar’ın (Aamir Khan) karşısına çıkar. İkisi de birbirinin geleceğini etkileyecek bir çalışma başlatırlar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Hindistan sinemasının sevilen ikonu Aamir Khan’ın hem oyuncularından biri hem de yapımcısı olduğu film, neredeyse her Hint filmi gibi biraz ağdalı ve uzun. Aamir Khan dahil olduğu filmlerin pozitif mesajlar barındırmasına önem veren bir sinemacı. Bu yüzden aile içi şiddet meselesinde kadınların ve genç kızların karşı duruş sergilemesini öğütleyen bir hikayeye ve finale sahip film. Kendisinin rol aldığı bölümler de filmin eğlenceli bölümlerini oluşturuyor. Canlandırdığı karakter dejenere olmuş, şöhretin bozduğu bir genç adam. Ama bunun farkında değil ve çok karizmatik olduğunu düşünüyor. Insu sayesinde tekrar vicdanını, kalbini ve ruhunu keşfediyor... Insu’nun kararlılığı, annesine ve küçük erkek kardeşine bağlılığı, yeteneğine tutunması ve mücadelesini bununla birlikte sürdürmesi onu pozitif bir rol model haline getiriyor. Yine de iyi bir amaç için de olsa, Insu’nun ailesinden gizli tek başına büyük şehire gitmesi çocuklara doğru anlatılması gereken bir mesele. Babasının anneye ve Insu’ya karşı gerçekleştirdiği birkaç şiddet sahnesi de hassas çocukları ürkütebilir.

Film ülkemizde 7+ 13A sınıfıyla vizyona girmişti. Yani 7-13 yaş arası çocuklar aileleriyle izleyebilirler demişlerdi. Netflix filme 13+ vermiş. Bizce 11-12 yaşlardan itibaren ailece izlenebilir. Yaşı daha küçük çocuklar içinse aileler karar vermeli. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/Korku ögesi: **
Argo Kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
YouTube kanalı isteme potansiyeli: ***


Yorum Yap

KARMA'NIN DÜNYASI   6 +

8.0 /10

Rap şarkıcısı olmak isteyen şahane bir kız çocuğunun rengarenk hikayesi. Devamı

Süre: 13 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Ludacris

Oyuncular: Asia Bryant (ses), Camden Coley (ses), Ludacris (ses), Aria Capria (ses)

KAYKAYCI KIZ   9 +

7.0 /10

Bazı gerçekçi ama sert detayları olsa da, pozitif mesajları olan bir aile filmi. Devamı

Süre: 107 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Manjari Makijany

Oyuncular: Amy Maghera, Waheeda Rehman, Rachel Saanchita Gupta , Jonathan Readwin, Shafin Patel

DAVID COPPERFIELD’IN ÇOK KİŞİSEL HİKAYESİ   10 +

7.0 /10

Klasik eserin farklı, dinamik ve daha neşeli bir uyarlaması denebilir. Devamı

Süre: 117 dk. Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Armando Iannucci

Oyuncular: Dev Patel, Hugh Laurie, Tilda Swinton , Peter Capaldi, Gwendoline Christie

KOZMİK KID   8 +

8.0 /10

Çok eğlenceli, parlak fikirlerle dolu bir süper kahraman animasyon dizisi. Devamı

Süre: 20 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Craig McCracken

Oyuncular: Tom Kenny (ses), Amanda Céline Miller (ses), Keith Ferguson (ses), Lily Rose Silver (ses)