TİM TİM TİMSAH    6+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Sıra dışı bir hayvanla kurulan dostluğun müzikal hikayesi..

Primm ailesi New York'a taşınır ve küçük oğulları Josh yeni okuluna ve yeni arkadaşlarına uyum sağlamakta zorlanır. Yeni evinin tavan arasında banyo yapmayı, havyar yemeyi ve harika müzikleri seven güzel sesli timsah Tim'i keşfettiğinde her şey değişir. İkili hızlıca arkadaş olurlar. Fakat bir süre sonra, gerçek sahibi Hector’un dönüşü ile Tim'in varlığı kötü komşu Bay Grumps tarafından fark edilir ve işler karışır.

“Tim Tim Timsah”, çocukların eğlenerek izleyeceği keyifli bir müzikal film.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Başarısız bir adam olan Hector, Timsah Tim'i çok sevse de aslında para kazanmak için onu kullanmak istiyor. Tim kendi gibi ürkek bir çocuk olan Josh ile tanıştığında koşulsuz sevgiyi tadıyor. Okulda zorbalığa uğrayan Josh’un korumacı bir ailesi var. Küçük yaşta annesini kaybetmiş ama onu annesinin yokluğunu aratmayacak bir sevgi ile büyüten üvey bir anneye sahip. Timsah Tim sağlıklı beslenmeyi takıntı haline getiren anneye ve sevdiği spora artık vakit ayırmayan babaya da arka plana attıkları şeylerin değerini hatırlatıyor. Filmin en güzel temalarından biri de evcil hayvana sahip olmanın sorumluluğuna dikkat çekmesi.

Timsah Tim istemeyerek de olsa tanıştıklarında Josh’ı korkutuyor ve Josh korktuğu için kaçarken bir hırsızla karşı karşıya geliyor. Bu sahne bazı hassas küçük çocuklar için ürkütücü olabilir.

Genel olarak pozitif mesajlara sahip olan filmde bazı olumsuz davranışlar da mevcut aslında. Mesela Josh kendine olan güvenini kazandıkça çok daha yaramaz bir çocuğa dönüşüyor. Tehlikeli yerlere tırmanma, küçük yaşta motosiklet kullanma gibi kötü örnekler de var. Ayrıca Amerika’daki farklı atık yemek kültürü ülkemizde olmadığı için Josh’ın da Timsah Tim gibi çöpten yemek yemesi çocukların garipsemesine sebep olacaktır. Ayrıca sosyal medya günümüzdeki kullanımına göre uyarlanmış. Yaşıtları ve Josh’ın kendisi de olumlu amaçlar için olsa da epey telefon kullanıyorlar. Josh’ın anne-babası birkaç sahnede birbirlerini sevgiyle öpmekteler.

Film ülkemizde 6A ile sınıflanrırılmış. Birçok ülkede de buna benzer ya da 6+ sınıflandırma almış. Türkçe dublaj seçeceği ile vizyonda izlenebiliyor. * Su Karacan 


Pozitif mesajlar: ****
Flörtöz durumlar: *
Şiddet/korku ögeleri: *
Argo kullanımı: **
Alkol-sigara kullanımı: *
Evcil hayvan isteme potansiyeli: ***


Yorum Yap