TIMMY TIME    3+

6.7 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

10’ar dakikalık bölümlerden oluşan, okul öncesi çocuklar için üretilmiş, çok zeki, renkli, sevimli ve pozitif mesajlarla dolu bir çizgi dizi.

Bütün hikayeler bir çiftlikte geçiyor. Her bir bölümde çiftlikteki yavru hayvanların kendi renkli dünyaları içinde yaşadıkları küçük sorunlar anlatılıyor. Ana karakterimiz Timmy adında küçük bir kuzu. Çiftlikteki diğer yavrular gibi her gün okula gidiyor. Timmy çok meraklı ve etrafındaki minik sorunları çözmeye her zaman çok gönüllü. Timmy’nin hareketleriyle birlikte her bölümde eğlenceli hikaye akışıyla sosyal dersler çıkarmak mümkün. Jenerik şarkısı dışında herhangi bir lisanda diyalog bulunmadığı için de okuma yazma bilmeyen küçük çocuklar tarafından rahatlıkla takip edilebilir.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Yaptıkları sinema filmleriyle de tüm dünyada ilgiyle izlenen Aardman Animations’ın BBC için yaptığı bu tatlı dizinin tüm bölümleri Youtube’da var.

2+ yaştaki okul öncesi çocuklar için 10’ar dakikalık 26 bölümden oluşan üç sezondan oluşuyor dizi. Birinci sezonu izlemek için Youtube’un arama çubuğuna “Timmy Time Season 1” yazabilirsiniz.  
Birinci sezonun tamamını Netflix'de de bulabilirsiniz... 


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar
 -

Şiddet / Korku öğesi *
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap