WINNIE THE POOH    3+

8 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Okul öncesi çocuklar için çok faydalı, nahif ve sevimli bir uyarlama...

Yazarı A.A. Milne tarafından ilk kez 1926’da kitap olarak yayımlanan maceralarıyla tanınan Winnie-The-Pooh ya da “Ayı Pooh” özellikle Disney’in adaptasyonları sayesinde okul öncesi çocukların gözde kahramanlarından birine dönüşmüştü. Milne oğlu Christopher’a hediye ettiği peluş oyuncaklardan ilham alarak Winnie ve arkadaşlarını yaratmış.

Winnie-The-Pooh’nun hikayelerinin tümü oldukça pozitif mesajlar içeren, öğretici ve yer yer de eğlenceli hikayelerdir. Disney’in Winnie’ye ait televizyon, ev sineması ve sinema uyarlamaları göz ve beyin dostudur. Yumuşak hatlar ve pastel renklerle yapılmışlardır. 2011 yapımı bu “Winnie The Pooh” sinema filmi ise bu ürünlerin en iyilerinden biridir.

Winnie ve arkadaşlarının özellikleri, günümüzde dahi bir sürü insanı ve hatta çocuk tipini temsil etmekte. Bu filmde de Christopher Robin’in bir notunu tümüyle yanlış yorumlayan kahramanlarımız bir sürü karışıklığa neden olurlar. Takibinin kolay olduğu basit ve çok sevimli bir film bu.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Arkadaşlık, yardımlaşma, bencillikten uzak durmak ve arkadaşlarına destek olmak konularında son derece pozitif mesajlarla dolu film. Winnie bu filmde arkadaşlarına yardım etmenin hayattaki en sevdiği şey olan bal yemekten bile daha değerli olduğunu öğrenmekte. Çocuklar çevrelerindeki diğer çocuklarla iyi geçinmenin ne kadar önemli olduğunu Winnie ve arkadaşlarıyla birlikte çok daha iyi anlayacaklardır. Winnie The Pooh filmlerinde nadiren görünen Backson adlı canavarlar zararsız ve çok da korkutucu değiller ama yine de bazı hassas çocuklar için minik bir uyarı işareti koyalım...

2011 yapımı “Winnie The Pooh” filmi, tüm dünyada 3+ çocuklar için uygun bulunan diğer Pooh filmleri gibi Disney+'ta izlenebiliyor. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar
 -

Şiddet / Korku öğesi *
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  ***


Yorum Yap