x

Giriş Yap

Beni Hatırla
Şifremi Unuttum ?
x

Üye OlÇocuklar için film seçme rehberiniz...

Çocuklar Mustafa Kemal’i okusunlar diye...

12 Mart 2020 Perşembe
Çocuklar Mustafa Kemal’i okusunlar diye...

Okumayı yeni öğrenen çocukların Atatürk’ün hayatının belli başlı başarılarını okuyabilecekleri büyük boy, resimli ve büyük yazı karakterleriyle hazırlanmış bir kitap serisi olan “Mustafa” Doğan Egmont tarafından yayımlandı.

Beş kitaptan oluşan seride  Atatürk’ü çok seven ve merak eden bir çocuk olan Kemal dedesinden ona Atatürk’ü anlatmasını ister. Kemal dedesini dinlerken Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsız ve çağdaş bir ülke kurma hayalini gerçekleştirmek için attığı adımları ve Türk milletinin kaderini değiştiren cumhuriyeti nasıl ilan ettiğini öğrenmekte.

Sevil Köybaşı tarafından yazılan ve Berk Öztürk tarafından resimlenen kitapların ilki “Selanik’te Bir Çocuk”, Mustafa Kemal’in çocukluk zamanlarını anlatıyor. “Mustafa Asker Oluyor”da büyük önderin askerlik eğitimi; “Adım Adım Anadolu”da askerlik yılları; “Kurtuluş Destanı Yazılıyor”da Kurtuluş Savaşı sırasında yaptıkları ve son kitap “Yaşasın Cumhuriyet”te de Cumhuriyetin ilanı konusu işleniyor.

Sevil Köybaşı’nın akıcı anlatımıyla Atatürk’ün aile ve vatan sevgisiyle dolu yaşamı, onun çalışkanlığı ve lider özellikleri vurgulanıyor. “Adım Adım Anadolu” ve “Kurtuluş Destanı Yazılıyor” kitaplarında savaşlardan bahsedildiği için Doğan Egmont, seriyi 9+ olarak sınıflamış.

0 Yorum


Yorum Yap