x

Giriş Yap

Beni Hatırla
Şifremi Unuttum ?
x

Üye OlÇocuklar için film seçme rehberiniz...

Ödüllü çizgi dizi "Bluey" Türkiye'de de başlıyor!

10 Mayıs 2021 Pazartesi
Ödüllü çizgi dizi "Bluey" Türkiye'de de başlıyor!

14 Mayıs Cuma günü ödüllü animasyon dizisi “Bluey” Türkiye’de CBeebies'ce yayınlanmaya başlayacak.

Emmy® ödüllü Ludo Studio tarafından üretilen ve ABC Children ve BBC Studios tarafından hazırlanan Avustralya'nın bir numaralı çocuk programı “Bluey”, oynamayı oldukça seven altı yaşındaki bir köpeği konu alıyor. Emmy Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül kazanan yapım, çocukların gelişim sürecinde ebeveynlerin destekçisi olmaya CBeebies ekranlarından devam ediyor. “Bluey”, 14 Mayıs Cuma günü saat 17.05’te Digitürk 161. kanalda izleyiciyle buluşacak.

Okul öncesi çocukları ve ebeveynlerini hedefleyen dizi, çocukların yaratıcılığını artırmak ve zihinsel, fiziksel ve duygusal dayanıklılıklarını geliştirmeye yardımcı olmak amacıyla ekranlara geliyor. Ebeveynliğe olan iç rahatlatıcı yaklaşımıyla büyük beğeni toplayan Dad Bandit, çocuk bakımıyla ilgilenen ve evden çalışan rahat ama becerikli bir babadır; Anne Chilli ise ofise yeni dönmüş tam zamanlı çalışan bir anne olarak tasvir edilir. Her iki ebeveyn de modern günlük bir aile yaşamının gerçekliğini tasvir etmekteler.

“Bluey”'in yapımcısı ve BBC Studios Çocuk İçerik Ortaklıkları Direktörü Henrietta Hurford-Jones diziye dair şunları söylüyor: "Bluey, dünyanın dört bir yanındaki çocukların ve ebeveynlerin kalbini kazanan bir fenomen haline geldi. CBeebies'in kalpleri ısıtan bu yapımının yeni izleyicilerle buluşacak olması beni heyecanlandırıyor."

Bluey, dünya çapında sevilen bir seri haline gelmesinin yanı sıra, 2020'de Prestijli Okul Öncesi Kategorisinde Uluslararası Emmy ® Çocuk Ödülü ve aynı yıl En İyi Çocuk Programı için AACTA Ödülleri başta olmak üzere pek çok ödülün sahibi oldu. Bluey bu yılın Şubat ayında ise dört Kidscreen Ödülü kazandı.

0 Yorum


Yorum Yap