x

Giriş Yap

Beni Hatırla
Şifremi Unuttum ?
x

Üye OlÇocuklar için film seçme rehberiniz...

Tatil için seçtiğimiz çocuk kitapları - 2

19 Temmuz 2020 Pazar
Tatil için seçtiğimiz çocuk kitapları - 2

Çocukların sadece film izleyerek değil bazen iyi kitaplar okumasının da gerekli olduğuna inananlardan olduğumuz için, elimize geçen bazı güzel kitaplardan derlemeler sunmaya devam ediyoruz. Yine birbirinden güzel 3 kitap önerimiz daha var:

MUCİZE KIZLAR

Yazar: Ellen Bailey
Resimleyen: Lauren Farnsworth ve Sophie Beer
Yaş: 6-13
Yayınevi: Doğan Egmont

“Mucize Kızlar”, kitapsever çocukları dünyayı değiştiren kadınlarla tanıştırıyor. Bu kitap çocukları karşılarına çıkan engellere rağmen hiç yılmadan denemeye, üretmeye, çalışmaya ve keşfetmeye devam eden kadınların yolundan yürümeye davet ediyor. Dünya tarihi boyunca, günümüze kadar başarılı olmuş ünlü kadınların yaşadıkları tüm zorluklarla mücadele ederek inatla hedeflerine yürümeleri öncelikle kız çocukları başta olmak üzere bütün çocuklara ilham kaynaklığı yapacaktır.   

JK Rowling ile milyonları büyüleyecek müthiş bir kitap yazmayı; Marie  Curie ile sorunları yenilikçi ve bilimsel bakış açısıyla çözmeyi; Frida Kahlo ile kendini yansıtan yaratıcı portreler çizmeyi; Amelia Earhart ile de dünyayı uçarak turladığını hayal etmelerini sağlamayı amaçlıyor “Mucize Kızlar”.

Bunu eğlenceli bir dille ve şık bir tasarımla gerçekleştirmeyi de başarıyor.


MILTON’IN SIRRI

Yazar: Eckhart Tolle
Resimleyen: Frank Riccio
Yaş: 6-13
Yayınevi: Doğan Egmont

Bu kitabın yazarı olan Eckhart Tolle, hiç bir dine ya da geleneğe bağlı olmayan çağdaş bir spiritüel öğretmendir. Aynı zamanda çok satan “Şimdi'nin Gücü”nün ve “Yeni Dünya”nın da yazarıdır.

Tüm dünyada milyonlarca okurun yaşamını olumlu yönde etkileyen “Şimdi’nin Gücü” adlı kitabın yazarı Eckhart Tolle kitaplarında bütün çocukları korkularını aşıp içlerindeki gücü keşfederek mutlu, özgüvenli, anlayışlı ve farkında bireyler olmaya davet ediyor. “Milton’ın Sırrı” da o kitaplardan biri…

Milton okuldaki bazı çocuklar ona  zorbalık yapmaya başlayana kadar mutlu bir çocuktu. Ama son zamanlarda sürekli okuldaki zorbanın ona yapacaklarını düşünerek kaygılanıyordur. Ama Milton çok önemli bir şeyi anlamasını sağlayan bazı özel durumlara tanık olur…

“Milton’ın Sırrı” güzel çizimlerle süslü, uyarıcı ve öğretici bir hikâye sunarak, sadece çocuklar için değil veliler için de harika bir eğitim aracı oluyor. Milton'un sırrı okulda, parkta ve her yerde zorluklarla karşılaşan çocuklara yardım etmeyi ve onlara ilham vermeyi amaçlıyor.

Bu resimli çocuk kitabından esinlenerek beyaz perdeye de aktarılmış aynı isimli bir film de bulunuyor.


KABUSLAR

Yazar: Jason Segel – Kirsten Miller
Yaş: 12+
Yayınevi: Doğan Egmont

Charlie'nin birden fazla sorunu vardı:

Öncelikle; babası kötü kalpli bir kadınla evlenmişti ve Charlie onun kesinlikle bir cadı olduğunu düşünüyordur. İkincisi; üvey annesinin ürkütücü malikânesine taşınmışlardı ve burası kimsenin geceyi geçirmek istemeyeceği türden bir yerdi. Ve üçüncüsü; kâbuslar uykularını ele geçirmişti. Charlie en son ne zaman rahat bir uyku çektiğini hatırlamıyordu.

Ama ne yazık ki Charlie’yi daha kötüsü bekliyordu: Her gece gördüğü kâbuslar gerçek hayata sızmaya başlayacak ve işler içinden çıkılmaz bir hal alacaktı. Charlie kâbusların dünyayı ele geçirmesine engel olmanın bir yolunu bulmak zorundaydı!

Hollywood’un ünlü komedi oyuncularından biri olan Jason Segel’in Kirsten Miller ile birlikte yazdığı çocuk kitapları özellikle ABD’de çok seviliyor. “Kabuslar” onların en çok satan kitaplarından biri. Komediyle korku hislerini başarıyla harmanlayan kitap 12+ çocuklar için iyi bir tatil eğlencesi olabilir.  


 

0 Yorum


Yorum Yap