ÖRÜMCEK-ADAM: ÖRÜMCEK EVRENİNDE    9+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Süper kahramanlı animasyon film ve dizileri içinde özel bir yere sahip.

Hem izleyenlerine güzel, pozitif mesajlar vermesi hem de akıcı, komik, hareketli ve derinleşebilen hikayesiyle de ilgi çeken ‘değişik’ bir süper kahraman filmi kendisi. 

Brooklyn'li genç Miles Morales bir kargaşa sonucunda kendisini örümcek-adam olarak bulur. Kısa bir süre sonra gerçek Peter Parker’la da tanışır ama bu garip olayların sadece ilkidir. Çünkü açılan bir kapı sonucunda çoklu evrende farklı boyutlardan gelen birçok "alternatif" Spider-Man ile de karşılaşır ve hep beraber birlik olup, dünyayı kurtarmak için zorlu bir mücadeleye atılırlar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde” sadece teknik meziyeti ve hikaye yapısıyla dikkat çekici bir film değil. Bir kere gerçekten orijinal, komik ve duygusal açılımlara da sahip, pozitif mesajlarıyla da ilgiyi hakeden çocuk seyircilerin de hem eğlenerek hem de bir şeylerden feyz alarak izleyebilecekleri türünün örnek animasyonlarından biri.

En başta arkadaşlık ve aynı amaç için bir araya gelmek, takım ruhunu korumak konusunda çok olumlu mesajları var. Karakterler birbirlerini tanıdıkça birbirlerine guven veriyor ve güç ile sorumluluk arasındaki dengeyi buluyorlar. Ana karakterimiz Miles hayatta ne yapmak istediği konusunda kafası karışık bir ergenken hikaye ilerledikçe kendisini ve hayatta neyin daha önemli olduğunu keşfediyor. Örümcek-adam özelliklerine sahip olduğunda babasının önyargıyla ondan nefret etmesinden çok korkuyor. Pek çok erkek çocuğunun babasıyla ilgili kurduğu bir endişe halidir bu. Film bunu tedavi edici bir finale doğru götürüyor izleyiciyi. Anne-babayı düşman değil, her koşulda çocuklarını destekleyen ebeveynler olarak gösteriyor.

Elbette işin içinde bu kadar aksiyon olunca şiddetli sahneler de devreye giriyor. Süper güçler çeşitli yaratıklarla ve kötülerle çarpışmalar yaşıyorlar. Kahramanların başlarına son derece tehlikeli olaylar da geliyor. Bazı ölüm ve yaralanmalar da mevcut.

Ülkemizde Almanya, İspanya, Hollanda ve İsveç’deki gibi 7+ sınıfıyla oynamıştı. Ancak film Brezilya, Avusturya, Danimarka ve diğer pek çok ülkede 10+ ve üstü olarak önerildi. Biz de içeriğindeki bazı görsel şiddetten dolayı 9 yaş altındaki çocuklar için biraz erken sayılabileceğini düşünüyoruz.

Filmi iTunes’dan ve Google Play’den izleyebilirsiniz.


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar  *
Şiddet / Korku öğeleri  ****
Argo Kullanımı  **
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli ***


Yorum Yap

ÖRÜMCEK-ADAM: EVE DÖNÜŞ YOK   12 +

7.5 /10

Eğlenceli, heyecanlı, sürprizlerle ve pozitif mesajlarla dolu bir süper kahraman filmi. Devamı

Süre: 148 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Jon Watts

Oyuncular: Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Jacob Batalon, Alfred Molina, Marisa Tomei

ÖRÜMCEK-ADAM: EVDEN UZAKTA   11 +

7.0 /10

Ergen seyirciler için bazı karanlık sahneleri olsa da dinamik ve eğlenceli bir süper kahraman filmi. Devamı

Süre: 129 dk. Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Jon Watts

Oyuncular: Tom Holland, Samuel L. Jackson, Jake Gyllenhaal , Zendaya, Marisa Tomei, Jon Favreau

ÖRÜMCEK ADAM: EVE DÖNÜŞ   11 +

7.0 /10

Yeni kuşaklara daha genç, daha aktif ve daha komik bir Örümcek-Adam. Devamı

Süre: 133 dk. Yapım Yılı: 2017

Yönetmen: Jon Watts

Oyuncular: Tom Holland, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Marisa Tomei, Jon Favreau, Zendaya, Gwyneth Paltrow

ÖRÜMCEK-ADAM: ÖRÜMCEK EVRENİNDE   9 +

8.0 /10

Süper kahramanlı animasyon film ve dizileri içinde özel bir yere sahip. Devamı

Süre: 117 dk. Yapım Yılı: 2018

Yönetmen: Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman

Oyuncular: Shameik Moore (ses), Jake Johnson (ses), Hailee Steinfeld (ses), Mahershala Ali (ses), Lily Tomlin (ses), Nicolas Cage (ses), Zoë Kravitz (ses)