x

Giriş Yap

Beni Hatırla
Şifremi Unuttum ?
x

Üye OlÇocuklar için film seçme rehberiniz...

Bu çocuklarla tanışmak lazım: Bir Devrin Çocukları

24 Şubat 2020 Pazartesi
Bu çocuklarla tanışmak lazım: Bir Devrin Çocukları

“Bir Devrin Çocukları” 45-60 sayfa aralığında 4 farklı kitaptan oluşan bir seri...  Sevil Köybaşı’nın kaleme aldığı Doğan Egmont’tan yayınlanan "Bir Devrin Çocukları" serisi sadece Türkiye’de değil tüm dünyada yeri doldurulamaz isimleri çocuk okurlarla tanıştırıyor. İnandıkları ve düşledikleri şeyden asla vazgeçmeyen ve gerek cesaretleri gerekse yenilikçi bakışlarıyla da yaşadıkları dönemde çığır açan Afife Jale, Ara Güler, Yaşar Kemal ve Halide Edip Adıvar’ın çocukluklarından başlayan hikayeleri bu güzel, anlamlı kitaplarda çocuklar için anlatılıyorlar.  

En büyük hayali, tiyatro sahnesinin o büyülü perdesinin bir gün kendisi için açılması olan küçük kız Afife’nin sonunda adını tiyatro tarihine altın harflerle yazdıran Afife Jale olmasından; soruları hiç tükenmeyen, merakı hiç körelmeyen, keşfetmenin heyecanını hiç kaybetmeyen bir çocuk olan Ara Güler’in tüm dünyanın tanıdığı bir fotoğraf sanatçısına dönüşmesine; hem eğitimli bir kadın, hem yazar, hem de Millî Mücadele kahramanı olarak akıllara kazınan Halide Edip Adıvar’dan küçük bir köyde dünyaya gelip dünya edebiyatının önemli yazarlarından biri olan Yaşar Kemal’in masalsı hikayeleri okuyan bütün çocuklar için ilham kaynağı olacak.

Sevil Köybaşı’nın yazdığı öyküleri Şebnem Aydın Gündüz resimlemiş. Puntoları büyük yazı karakterleriyle ve sade bir dille yazılmış metinler, okumayı yeni öğrenmiş çocukların rahatlıkla üstesinden gelebileceği şekilde yazılmışlar.

0 Yorum


Yorum Yap