x

Giriş Yap

Beni Hatırla
Şifremi Unuttum ?
x

Üye OlÇocuklar için film seçme rehberiniz...

Erin Kelly’den iki güzel çocuk romanı

20 Haziran 2020 Cumartesi
Erin Kelly’den iki güzel çocuk romanı

Bol ödüllü bir çocuk kitapları yazarı olan Erin Entrada Kelly’nin Türkçe’de yayınlanan ikinci çocuk kitabı “Merhaba Evren” yazarın da en ünlü eseri aslında. Bu güzel roman Çocuk Edebiyatı dünyasının en ünlü ödüllerinden biri olan  Newbery ödülünün de sahibi. Doğan Egmont’tan yayınlanan romanda; bir felaket onları bir araya getirene dek birbirinden bihaber yaşayan Salinas, Somerset, Tanaka ile kardeşi Gen ve Bullens adlı çocukların hikayesini anlatıyor Cesaret, paylaşmak ve dostluk üzerine tadına doyulmaz bir macera sunuyor okuyuculara...

Günün birinde dört farklı hayat beklenmedik şekilde bir araya gelir. Utangaç ve iyi kalpli Virgil Salinas, zeki, cesur ve sağır Valencia Somerset, kendi kendinin psişik olduğunu ilan etmiş Kaori Tanaka ve peşinden bir türlü ayrılmayan küçük kardeşi Gen, son olarak da basketbol sayesinde “tuhaf” çocukların normal davranmasını dileyen Chet Bullens. Kulağa çok da alışık gelmeyen karakterleri bir araya getiren “Merhaba Evren”, birlikte keşfedilen yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor.

Yine Doğan Egmont’tan çıkan ve yazarın “Merhaba Evren”in ardından merakla beklenen ve ilgi gören diğer çocuk romanı “İlk Sen Başla” da hem komik hem de dokunaklı bir hikaye anlatıyor. Aile, zorbalık, kelime oyunları ve her zaman karmaşık olan okul arkadaşlıklarının keşfi üzerine bir hikaye bu.

“İlk Sen Başla”da çok zor bir sene geçiren Ben ve Charlotte adlı iki çocukla tanışıyoruz. Hem ailelerinde yaşadıkları sorunlarla başa çıkmaya çalışıyorlar hem de ergenliğe alışmaya… İnternet üzerinden oynadıkları kelime oyunuyla birbirlerini tanıyor ve destek oluyorlar. İkisi de hayatın kendileri için pek adil olmadığını düşünüyorlar. Ben ve Charlotte, büyümenin kimse için kolay olmayan ama macera ve eğlence dolu taraflarıyla bu zorlukları yenmeye çalışıyorlar.

Doğan Egmont’tan çıkan her iki kitap da 9+ çocukların keyifle okuyabilecekleri, gerçekten faydalı, mesajlarıyla çocuklara yardımcı olmayı amaçlayan, iyi yazılmış hikayeler anlatmaktalar.

Erin Entrada Kelly ismini bir yerlere not almayı unutmayın.

 

0 Yorum


Yorum Yap